Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Jak nie czytam jak czytam

Dziś, 7 czerwca razem z kilkaset tysiącami dzieci i młodzieży z całej Polski braliśmy udział w akcji „Jak
nie czytam, jak czytam”. W gronie koleżanek i kolegów w miłych i niecodziennych okolicznościach
czytaliśmy przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki książki . Pokazaliśmy wszystkim
przechodzącym koło naszej szkoły, a także nieczytającym , że czytanie jest super i sprawia dużo
radości.

 

Wycieczka w Pieniny

Niezmiennie, za każdym razem, gdy wracamy z wycieczki, zastanawiamy się, dlaczego czas tak szybko leci. Ten w Pieninach również upłynął błyskawicznie. Wczoraj zwiedziliśmy zamki w Czorsztynie i Niedzicy, popłynęliśmy gondolami oraz odkryliśmy tajemnice działania zapory wodnej. Dziś rozpoczęliśmy dzień od wizyty w słowackim Czerwonym Klasztorze, a następnie, w pełnym słońcu, daliśmy się porwać flisakom na spływ Dunajcem. Było wspaniale!

 

Wycieczka do Londynu

W sobotę, 27 maja grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bogdana Jańskiego oraz ze Szkoły Podstawowej nr 67 im. Władysława Łokietka w Krakowie wyruszyła w podróż do Londynu.
W pierwszym dniu pobytu odwiedziliśmy Galerię Narodową, gdzie podziwialiśmy dzieła sławnych malarzy takich jak Van Gogh, Monet czy Rembrandt. W Muzeum Transportu Londyńskiego poznaliśmy środki transportu, których używano na przestrzeni 200 lat. Mieliśmy również okazję podziwiać chińską dzielnicę Soho oraz spróbować ciasteczek z wróżbą.
Drugi dzień zaczęliśmy od spotkania ze sławnymi osobami w Gabinecie Figur Woskowych Madame Tussaud's. Po wielu sesjach zdjęciowych z celebrytami przeżyliśmy przygodę z bohaterami Marvela w kinie 4D. Po ekscytujących doznaniach dotarliśmy do Muzeum Brytyjskiego, gdzie uczniowie mieli, między innymi, zajęcia językowe. Następnie nadszedł czas na jedną z najważniejszych ulic Londynu - Oxford Street. Wracając do rodzin, słuchaliśmy ciekawych historii o Londynie opowiadanych przez naszą panią przewodnik.

 

 

Rekrutacja do klas pierwszych 2023/2024

Informujemy, że lista uczniów zakwalifikowanych do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024 zostanie wywieszona na drzwiach budynku szkoły.

 

Dzień czekolady u Jańskiego

Dziś od rana w naszej szkole znowu pachniało czekoladą, bo , jak co roku świętowaliśmy „Dzień czekolady’. Czekolada jest uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat! Jest nie tylko pyszna, ale także bardzo zdrowa – nie ma chyba człowieka, który nie lubi jej jeść !!!. My też lubimy, dlatego dziś w bibliotece szkolnej otworzyliśmy czekoladowy bufet. Była czekolada do picia, czekoladowe fondue, pianki i owoce w czekoladzie i czekolada w kostkach. Mogliśmy posmakować czekolady gorzkiej, mlecznej, z bakaliami i orzechami. Oprócz tego każdy uczeń otrzymał czekoladkę „Kinder ” lub czekoladowego lizaka.
Razem zjedliśmy i wypiliśmy około 22 kilogramów tego słodkiego przysmaku, co wcale nie jest dużo, bo statystycznie na jednego ucznia przypadło ok. 70 g czyli mniej niż jedna tabliczka.
Objadanie się czekoladą było możliwe dzięki naszym kochanym rodzicom zrzeszonym w Stowarzyszeniu Szkolnych Marzeń i fundacji „Zaurocz się Życiem” pani Sylwii Grochal.
To był piękny i słodki dzień,. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy sprawili nam dziś ogromną radość i podnieśli poziom endorfin. Dzięki czekoladzie dużo lepiej się nam dziś uczyło.

 

 

Sukces uczennicy klasy VIII

Z radością informujemy, że Miłka Kubatko - uczennica klasy VIII a naszej szkoły, zdobyła I miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Świat wokół mnie" 2023 organizowanym przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy wielu inspiracji w dalszym artystycznym rozwoju.

 

Tydzień liczby Pi i Kangura Matematycznego 13 - 17 marca

TO JUŻ BYŁO!
W krótkich konkursach związanych z liczbą Pi wzięło udział 85 uczniów z klas 4-8, którzy pracowali zespołowo. W poniedziałek w ciągu 10 minut należało wypisać jak najwięcej wyrazów z „pi”. Najwięcej takich przykładów - po 73 – podały klasy 6a i 8b. Wtorek był dniem
Miasta Pi dla klas 6-8 oraz Literki π dla klas 4-5. W środę wszystkie drużyny rozwiązywały różnej trudności rebusy - wszystkie z liczbą π; najwięcej trafnych odpowiedzi miały zespoły klas 5a i 7a.  W końcu w piątek drużyny wszystkich klas wyznaczały wartość liczby π używając do mierzenia jedynie sznurka i miary, a do obliczeń - kalkulatora. Najbliższą π wartość uzyskała klasa 6b. Przez tych kilka dni mieliśmy w szkole dużo miłej zabawy, sporo emocji i wesołej rywalizacji, no i pokaz różnorakich umiejętności, niekoniecznie czysto matematycznych. 

W czwartek natomiast, w konkursie Kangur Matematyczny uczestniczyło 61 uczniów z klas 2-8. Na ogłoszenie wyników Kangura musimy jednak cierpliwie poczekać aż do maja!

 

 
[1] 2 3 4 .. 55
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”