Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

"Jak nie czytam, jak czytam"

Dziś, 8 czerwca wzięliśmy udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Czytali wszyscy chętni, uczniowie i nauczyciele. W sumie 150 osób. Czytaliśmy w bibliotece (klasa pierwsza) i na boisku szkolnym( klasy starsze). Czytaliśmy swoje ulubione książki, czytaliśmy razem, ale każdy sobie. Czytaliśmy, by pokazać, że młodzi czytają, żeby dać przykład dorosłym. Czytaliśmy również dlatego aby ci, którzy nie czytają, mogli spróbować. Miło było nie mieć lekcji i tak sobie wspólnie poczytać.

 

Spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych do klasy 1 Szkoły Podstawowej

Szanowni Państwo!

Informujemy, że dnia 19 czerwca  2018 r.  (wtorek) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych do klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Bogdana Jańskiego na rok szkolny 2018/2019. Serdecznie zapraszamy.

 

Organizacja zakończenia roku szkolnego

21.06.2018 r. – 10.00 – Msza święta na zakończenie roku szkolnego

                                      Dzień z Wychowawcą          

 

22.06.2018 r. – 9.00 – Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
                                         i rozdanie świadectw

 

Zabierz książkę na wakacje

W tym roku będziecie mogli wypożyczyć książki na wakacje z naszej szkolnej biblioteki. Zapraszamy od 18 czerwca.

 

Akcja masowego czytania już w piątek

Jak widzicie przygotowujemy się do piątkowej akcji "Jak nie czytam, jak czytam".
Przyłączamy się do ogólnopolskiego bicia rekordu liczby uczniów czytających w tym samym momencie. W ubiegłym roku czytało 459 409 uczniów.
Jeśli chcecie dołączyć, przynieście w piątek 8 czerwca do szkoły książkę (do czytania) i karimatę (do siedzenia). Spotykamy się na 3 godzinie lekcyjnej.

 

Wizyta w przedszkolu

Pierwszoklasiści poszli z rewizytą do Przedszkola nr 151. Grupa starszaków zaprosiła uczniów do wspólnych zabaw w ich sali przedszkolnej. Dzieci rywalizowały ze sobą grając w grę planszową, bawiły się wspólnie oraz oglądały przedstawienie przygotowane przez przedszkolaków "O Ali, kocie i rysunku na płocie".

 

Drużyna doktora Ząbka

Pierwszoklasiści poznawali właściwe sposoby dbania o zęby. Korzystając z modelu sztucznej szczęki dzieci uczyły się prawidłowego sposobu szczotkowania zębów i używania nici dentystycznych. Zajęcia prowadzone były przez pracownika PCK, który zachęcał dzieci do jedzenia zdrowych dla zębów produktów. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz zestaw zawierający pastę i szczoteczkę do zębów.

 
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”