Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
ARCHIWUM WYDARZEŃ

Wycieczka do Grecji

26 maja 62 uczniów pod opieką 5 nauczycieli ruszyło w długą podróż na Riwierę Olimpijską, aby odkrywać kolebkę europejskiej cywilizacji i kultury... A może, żeby cieszyć się śródziemnomorskim krajobrazem i pogodą?

 

FeTa u Jańskiego

Z niecierpliwością czekamy na FeTę, która jest okazją, żeby podziwiać talenty naszych uczniów. Przypominamy, że karty zgłoszeń czekają na Was w bibliotece szkolnej. Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu i inspiracją do działań twórczych jest tytuł wiersza Zbigniewa Herberta "Pudełko zwane wyobraźnią". Na tablicy obok pokoju nauczycielskiego znajdziecie wskazówki do konkursów: plastycznego, fotograficznego, recytatorskiego i literackiego.
Jeśli Wasz talent nie został wymieniony na plakacie - nie przejmujcie się. Zgłoście się i pokażcie nam, co Wam w duszy gra, a my będziemy się zachwycać.

 

 

Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Europejskiej

Klasa I a zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Europejskiej za wspólne wykonanie utworu pt. ”Crappa Pelada” w języku włoskim. Serdecznie gratulujemy młodym wykonawcom.

 

 

9 maja - dzień Europy

Z okazji Dnia Europy samorząd uczniowski przygotował wyjątkowe wydarzenie. Podjął wyzwanie zainicjowane przez Stowarzyszenie Europa Nostra w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. Uczniowie z różnych klas zatańczyli do melodii "Ody do radości", która jest nie tylko fragmentem IX Symfonii Beethovena, ale również hymnem Unii Europejskiej. Muzykę odpowiednio zaaranżował Gracjan.

 

 

Najmłodsi w szkole

 

 

X Międzyszkolny Konkurs Muzyczny

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy pierwszej brali udział w X Międzyszkolnym Konkursie Muzycznym "Piosenka Europejska", podczas którego wykonali piosenkę „ Crapa Pelada” w języku włoskim.
Pytacie, kto nauczył pierwszoklasistów śpiewać po włosku? Pani Annalisa Colombo. Uczniowie mają okazję poznawać ten język podczas zajęć świetlicowych.
Na świetlicy uczniowie mają możliwość brać udział w różnych zajęciach: żywego słowa (język angielski, włoski, niemiecki), turystyczno - geograficznych, biblioterapii, logicznego myślenia, rytmicznych, sportowych (piłka nożna) i klubie gier planszowych.

 
[1] 2 3 4 .. 10
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”