Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Dzień Czekolady u Jańskiego

W piątek 12 kwietnia w naszej szkole znowu pachniało czekoladą, bo, jak co roku świętowaliśmy „Światowy Dzień czekolady”. Czekolada jest uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat! Jest nie tylko pyszna, ale także bardzo zdrowa – nie ma chyba człowieka, który nie lubi jej jeść!!!. My też lubimy, dlatego dziś w bibliotece szkolnej otworzyliśmy czekoladowy bufet. Była czekolada do picia, czekoladowe fondue, pianki i owoce w czekoladzie i czekolada w kostkach. Mogliśmy posmakować czekolady gorzkiej, mlecznej, z bakaliami i orzechami. Były też kasztanki, kinderki i czekoladowe lizaki. Razem zjedliśmy i wypiliśmy około 20 kilogramów tego słodkiego przysmaku, co wcale nie jest dużo, bo statystycznie na jednego ucznia przypadło ok. 65 g, czyli mniej niż jedna tabliczka.
Dzisiaj mogliśmy także wypożyczyć w bibliotece „czekoladową” książkę. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Widać, że czekolada inspiruje także autorów książek.
Objadanie się czekoladą było możliwe dzięki naszym kochanym rodzicom zrzeszonym w Stowarzyszeniu Szkolnych Marzeń i Fundacji „Zaurocz się Życiem” pani Sylwii Grochal.
To był piękny i słodki dzień. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy sprawili nam dziś ogromną radość i podnieśli poziom endorfin. Dzięki czekoladzie dużo lepiej się nam dziś uczyło.
Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy to wydarzenie.

 

 

Zawodnicy drużyny Pasów

Wczoraj tj. 8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy zawodników drużyny Pasy. Byli nimi: Patryk Sokołowski i Michał Rakoczy. W czasie prezentacji poznaliśmy historię najstarszego klubu w Polsce. Następnie mieliśmy możliwość zadawania pytań piłkarzom. Nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów. Zwieńczeniem emocjonującego spotkania była krótka rozgrywka piłkarska z przedstawicielami klas 1-3. Otrzymaliśmy pasiaste gadżety, a także vouchery na najbliższy mecz domowy z Puszczą Niepołomice. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze wiele razy.
Wszystkim, którzy pomogli nam się spotkać, serdecznie dziękujemy!

 

 

Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjno-technologicznym "Laboratoria Przyszłości", którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

 

Noworoczna paka dla zwierzaka

W zeszłą sobotę (27 stycznia) specjalna delegacja uczniów i rodziców odwiedziła KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Przywieźli ze sobą paczki z jedzeniem oraz innymi akcesoriami zebrane przez uczniów naszej szkoły w ramach akcji „Noworoczna paka dla zwierzaka”. Pomysłodawcami zbiórki była dwójka uczniów z klasy 5b. Za ich namową wszyscy uczniowie i uczennice 5b włączyli się w przygotowania – wykonali plakaty, przynieśli pudła oraz odwiedzili każdą klasę, aby opowiedzieć o akcji i zachęcić do udziału swoich kolegów i koleżanki. Zbiórka trwała prawie cały styczeń - wspólnymi siłami udało się zebrać wiele darów. Serdecznie dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do tego sukcesu – uczniom-organizatorom, wszystkim darczyńcom oraz rodzicom, którzy pomogli zawieźć paczki do schroniska.

 

 

FINAŁ WOŚP

W niedzielę, w trakcie Finału WOŚP rozliczyliśmy naszą stacjonarną puszkę. Okazało się, że zebraliśmy 3 tysiące 180 złotych i 25 groszy. To o 718 złotych i 65 groszy więcej niż w ubiegłym roku.
Dziękujemy wszystkim, którzy zasilili naszą puszkę, a tym samym włączyli się realizację tegorocznego celu Orkiestry „Płuca po pandemii”.
Szczególnie dziękujemy szkolnym wolontariuszom, którzy dzielnie kwestowali każdego poranka przez cały miesiąc.
Za rok także będziemy grać z WOŚP.

 

 

Mała książka - wielki człowiek

Dzisiaj, 29 listopada uczniowie klas pierwszych podczas wizyty w bibliotece zostali obdarowani wyprawkami czytelniczymi w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki.
Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Wszystkim pierwszakom życzymy przyjemnej lektury i zachęcamy do codziennego obcowania z książką.

 

 

Niecodzienne spotkanie

W dniu 20 listopada odwiedziła nas pani psycholog Ewa Świder z Małopolskiego Hospicjum dla dzieci. Opowiadała nam o działalności hospicjum i o jego podopiecznych. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, na czym polega opieka hospicyjna i wspieranie rodzin chorego dziecka. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o tym, że chore dzieci przebywają cały czas w domu rodzinnym i otoczone są opieką rodziców i rodzeństwa, a z hospicjum dostają wsparcie lekarzy, pielęgniarek, psychologów, fizjoterapeutów. Poznaliśmy też kilkoro podopiecznych hospicjum, oglądając ich na zdjęciach i słuchając opowieści pani psycholog.
Teraz kiedy wiemy już dużo na ten temat, z jeszcze większą radością niż w latach poprzednich będziemy uczestniczyć w Zbiórce Mikołajkowej dla podopiecznych Hospicjum.
Informacje o zbiórce już wkrótce.

 

 
[1] 2 3 4 .. 59
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”