Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
ARCHIWUM WYDARZEŃ

X Międzyszkolny Konkurs Muzyczny

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy pierwszej brali udział w X Międzyszkolnym Konkursie Muzycznym "Piosenka Europejska", podczas którego wykonali piosenkę „ Crapa Pelada” w języku włoskim.
Pytacie, kto nauczył pierwszoklasistów śpiewać po włosku? Pani Annalisa Colombo. Uczniowie mają okazję poznawać ten język podczas zajęć świetlicowych.
Na świetlicy uczniowie mają możliwość brać udział w różnych zajęciach: żywego słowa (język angielski, włoski, niemiecki), turystyczno - geograficznych, biblioterapii, logicznego myślenia, rytmicznych, sportowych (piłka nożna) i klubie gier planszowych.

 

Czytanie i czekolada

Dnia 12 kwietnia w naszej szkole od rana unosił się słodki zapach czekolady. Nikogo to nie powinno dziwić, wszak obchodziliśmy DZIEŃ CZEKOLADY. Tego dnia w bibliotece szkolnej można było otrzymać czekoladkę oraz spróbować przygotowanych owoców w gorącej czekoladzie. Zanim jednak uczniowie posmakowali tej słodkiej niespodzianki, odpowiadali na pytania, które dotyczyły czekolady.

Ten dzień był także okazją do zapoznania się z historią tego smakołyku oraz wypożyczenia książki, nie tylko  " z czekoladą w tle”.

Uczniowie klasy pierwszej w ramach zajęć świetlicowych  także raczyli się tym „napojem bogów”, dowiedzieli się, jak powstaje czekolada i wysłuchali fragmentów książki „Zapach czekolady”.

Z satysfakcją informujemy, że zainteresowanie literaturą i czekoladą było równie wysokie.

Słodko dziękujemy za dobrą zabawę!

 

Lista książek

Przypominamy, że tworzymy listę książek, które zakupimy do biblioteki szkolnej z dotacji Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa. Propozycje można składać do „książkowego pudełka (na parterze przy sekretariacie),w bibliotece szkolnej lub na adres mailowy.

 

Do tworzenia listy zapraszamy rodziców i uczniów.

 

 

Nowy numer gazetki

Nowy numer gazetki „U Bogdana” już jest, a w nim m. in. aktualności, sukcesy naszych uczniów, wywiad z panem Arturem Wachem, ciekawe recenzje i walentynkowy humor. Zapraszamy do lektury.

 

Otwórz gazetkę

 

Zmiana podziału godzin (od 4.04)

Drobna zmiana w podziale godzin od 4.04.2018. Dostępny w zakładce plan lekcji.

 

 

OLIMPUSEK – OLIMPIADA DLA KLAS 1-3

10 uczniów naszej klasy pierwszej wzięło udział w zimowej edycji konkursu „Olimpusek”. Jak się okazało z sukcesami!  13 miejsce w konkursie oraz tytuł laureata uzyskała Paulinka Smajek! Wszystkim dzieciom, które odważnie przystąpiły do konkursu  serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszych szkolnych i pozaszkolnych  przedsięwzięciach.

 
1 [2] 3 4 5 .. 10
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”