Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
ARCHIWUM WYDARZEŃ

Spektakl „O smoku, królu Kraku i o tym, jak powstał Kraków”

W piątek 9 marca uczniowie klasy pierwszej obejrzeli spektakl „O smoku, królu Kraku i o tym, jak powstał Kraków”, który w nieco zabawny sposób opowiada historię powstania naszego miasta. Przedstawienie w wykonaniu uczniowskiej grupy teatralnej BoJa spodobało się pierwszoklasistom i wprowadziło wszystkich w dobry humor. Kto wie, może niebawem i oni będą występować dla swoich szkolnych kolegów.

 

 

Karnawałowy bal przebierańców

8 lutego uczniowie pierwszej klasy naszej szkoły zorganizowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z okolicznych przedszkoli wyjątkowy bal karnawałowy. Bawiło się na nim, pod przewodnictwem profesjonalnego wodzireja, mnóstwo księżniczek, elfów, strażaków, smoków, kotków, policjantów i innych fantastycznych postaci. Nasze panie nauczycielki w strojach Czerwonego Kapturka, Tygryska i Clowna towarzyszyły im w cudownej zabawie, częstując soczkami i  ciasteczkami. Do zobaczenia w przyszłym karnawale.

 

Dzień otwarty

W sobotę 27 stycznia otworzyliśmy drzwi naszej szkoły. Dla kogo? Otóż dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć, co mamy do zaoferowania, ile się u nas dzieje i w jaki sposób wspólnie uczymy się i działamy. Chcąc przypomnieć sobie świąteczny nastrój, można było wspólnie z nami pokolędować. Grupa teatralna Bo Ja specjalnie na tę okazję przygotowała spektakl „O smoku, królu Kraku i o tym, jak powstał Kraków”, który w żartobliwy sposób opowiedział gościom znaną im skądinąd legendę. Przedstawienie zostało przyjęte wielkim aplauzem publiczności.

 

Po tej duchowej rozrywce można było spróbować pysznych słodkości przygotowanych przez naszych uczniów, a dla zdrowia i równowagi pograć w piłkę nożną czy obejrzeć pokazy szermierki. Naukowcy również się nie nudzili – czekały na nich pokazy doświadczeń w pracowni biologicznej i chemiczno-fizycznej. Natomiast najmłodsi na stanowiskach plastycznych mogli do woli wycinać, kleić, malować i lepić.

 

Frajdy było co niemiara. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych, na nasz następny Dzień Otwarty, który odbędzie się w marcu. Będzie jeszcze więcej atrakcji! Przyjdźcie, zobaczcie, a potem koniecznie dołączcie do nas we wrześniu jako uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bogdana Jańskiego.

 

Był taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy...

22 grudnia był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Spotkaliśmy się po raz ostatni w tym roku kalendarzowym, by na uroczystym apelu wspólnie świętować nadchodzące Boże Narodzenie. Rozpoczęliśmy od „niekoniecznie” tradycyjnych „Jasełek na wesoło”, przygotowanych przez uczniów klas 2a i 3c pod opieką pani Renaty Kępy i pani Magdaleny Karyś. W przedstawieniu brała też udział klasa 1 szkoły podstawowej wraz ze swoją wychowawczynią, panią Wioletą Cichoń. Pierwszoklasiści zaśpiewali dwie kolędy: „Aniołowie biali” oraz „Oto o północy” (zespołu TGD) i zatańczyli do utworu TGD pt. „Noel”.

 

Naszemu świętowaniu Narodzenia Pana kolejny już rok towarzyszą wzruszenia związane z udziałem społeczności szkolnej w akcji „Szlachetna paczka”. Także dzisiejszą uroczystość wzbogaciła relacja wolontariuszki „Szlachetnej paczki” ze spotkania z rodziną, dla której nasi uczniowie i nauczyciele przygotowywali świąteczne prezenty. Jako spadkobiercy idei Bogdana Jańskiego chcemy działać tak, aby zmieniać świat na lepsze i wyrażać naszą miłość poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Tej wrażliwości będziemy uczyć się także skupiając się na słowach B. Jańskiego. Uczniowie otrzymali w świątecznym   prezencie – zakładki z aforyzmami patrona.. W czasie świąt będzie czas na refleksję nad tym, co ma nam do przekazania nasz patron.

Po wspólnym świętowaniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, by kolędować i składać sobie życzenia świąteczne już w mniejszym, klasowym gronie.

 

Niech ten świąteczny czas będzie pełen radości, wiary, uśmiechu i wzajemnej serdeczności. Abyśmy się zatrzymali na dłużej i skupili na tym, co najważniejsze.

 

 

List od Zespołu Szlachetnej Paczki

Poniżej załączamy list od Zespołu Szlachatnej Paczki dla Darczyńców.

 

Otwórz

 

Życzenia Świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu radosnej atmosfery rodzinnych spotkań, spokoju i odpoczynku. Niech magiczna moc wigilijnego stołu pozwoli zatzrymać się na chwilę, a nadochdzący Nowy Rok przyniesie wszystkim zdrowie, szczęscie, spełnienie marzeń i pogodę ducha, która pomoże pokonać codzienne trudności.

Społeczność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie.

 

Mikołajki - 6 grudnia 2017

Jak co roku Mikołaj odwiedza dzieci.. Jednak ponieważ pierwszoklasiści są już duzi to sami odwiedzili Mikołaja. Po otrzymaniu zaproszenia od Grudniowego Gościa wybrali się do NCK na przedstawienie i spotkanie z rozdającym prezenty staruszkiem. Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

 

 
1 2 3 [4] 5 6 7 .. 10
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”