Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Dzień Czekolady u Jańskiego

W piątek 12 kwietnia w naszej szkole znowu pachniało czekoladą, bo, jak co roku świętowaliśmy „Światowy Dzień czekolady”. Czekolada jest uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat! Jest nie tylko pyszna, ale także bardzo zdrowa – nie ma chyba człowieka, który nie lubi jej jeść!!!. My też lubimy, dlatego dziś w bibliotece szkolnej otworzyliśmy czekoladowy bufet. Była czekolada do picia, czekoladowe fondue, pianki i owoce w czekoladzie i czekolada w kostkach. Mogliśmy posmakować czekolady gorzkiej, mlecznej, z bakaliami i orzechami. Były też kasztanki, kinderki i czekoladowe lizaki. Razem zjedliśmy i wypiliśmy około 20 kilogramów tego słodkiego przysmaku, co wcale nie jest dużo, bo statystycznie na jednego ucznia przypadło ok. 65 g, czyli mniej niż jedna tabliczka.
Dzisiaj mogliśmy także wypożyczyć w bibliotece „czekoladową” książkę. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Widać, że czekolada inspiruje także autorów książek.
Objadanie się czekoladą było możliwe dzięki naszym kochanym rodzicom zrzeszonym w Stowarzyszeniu Szkolnych Marzeń i Fundacji „Zaurocz się Życiem” pani Sylwii Grochal.
To był piękny i słodki dzień. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy sprawili nam dziś ogromną radość i podnieśli poziom endorfin. Dzięki czekoladzie dużo lepiej się nam dziś uczyło.
Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy to wydarzenie.

 

Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”