Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Wycieczka do Zawoi

 Niełatwo było dziś wrócić do szkolnej codzienności po trzech pięknych dniach spędzonych w Zawoi. Z pogodą najwyraźniej mamy układy, bo słońce i ciepło nie opuszczały nas ani na chwilę.☀️ Dzięki temu w pełni zrealizowaliśmy program. Baca przyjął nas u siebie i nauczył wyrobu sera. Już wiemy, że podpłomyki z bacówki nie mają sobie równych, a obcęgi kowalskie mogą wyrywać zęby. Próbowaliśmy nie zgubić się w grze terenowej, przeszliśmy ścieżkę edukacyjną Mokry Kozub i poznaliśmy tajemnice zwierząt Babiogórskiego Parku Narodowego. Dla równowagi coś dla domatorów - były wypieki pierników, szycie i malowanie na szkle. Góralskie opowieści i tańce oraz ognisko - jak to w górach na dokładkę. Będziemy wracać wspomnieniami.
 

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

To już kolejny rok, kiedy 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). To święto kreatywności - dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele angażują dzieci w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu.
W tym roku tworzyliśmy klasowe galaktyki talentów. Każdy uczeń przygotował swoją "planetę", na której zapisał swoje imię, talent i marzenie. Zainspirował nas do tego Rok Mikołaja Kopernika, dlatego na naszym plakacie pojawił się ten utalentowany astronom (a właściwie kadr z filmu animowanego o nim, przygotowanego przez Uniwersytet Jagielloński: https://youtu.be/M05NP6hTNwY?si=ihCb6C9yLIOXxbZ5). Ponadto malowaliśmy kropki, tropiliśmy kropki, nosiliśmy kropki na sobie itp. itd.
"Kropka" ma już 20 lat - życzymy z tej okazji, aby nigdy nie brakowało nam wszystkim kreatywności, pasji, radości, odwagi i wiary we własne talenty, możliwości i siły.

 

 

Wielki Maraton Czytelniczy 2023/24

Rozpoczynamy kolejną edycję literackich zmagań w Wielkim Maratonie Czytelniczym 2023/24.
Czytamy jedną książkę w miesiącu wg listy ogłoszonej przez organizatora, w czterech grupach wiekowych:
„Spotkacie nowych przyjaciół"– klasy 2-3
„Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca"– klasy 4-6
„W lustrze książki"– klasy 7-8
Wszystkie książki czekają na Was w szkolnej bibliotece.
Gorąco zachęcam do podjęcia czytelniczych wyzwań.

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 w naszej szkole było wydarzeniem niezwykłym z kilku powodów.
Po pierwsze obchodzimy w tym roku 10. rocznicę obecności szkoły Jańskiego na os. Niepodległości 19. I choć te 10 lat nie zawsze płynęło miodem i mlekiem, to każdego dnia czujemy się tutaj coraz bardziej u siebie. Po drugie czekał na nas wspaniały prezent -  wyremontowane boisko, piękne i bezpieczne. A jest to zasługą Stowarzyszenia Szkolnych Marzeń, które tworzą rodzice uczniów naszej szkoły, Radnego Miasta Krakowa Łukasza Sęka oraz władz miasta Krakowa, reprezentowanych przez Wiceprezydenta Andrzeja Kuliga i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Mieliśmy okazję ich gościć i podziękować za zaangażowanie. Dziękujemy również wszystkim innym, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do spełnienia naszych marzeń o boisku. Po trzecie nasi uczniowie przekonali nas, że uważają szkołę za swoje miejsce, bo wracają do niej z radością i ciekawością, bogatsi o wakacyjne doświadczenia i otwarci na nowe, które odkrywać będą pod przewodnictwem swoich nauczycieli. Bo wiedzą, że jeżeli zabiorą ze sobą pasję,kreatywność i radość, to nie będą im straszne żadne trudności.
Skoro zatem ten rok szkolny zaczął się tak dobrze, pozostaje nam życzyć wszystkim, aby każdy jego kolejny dzień był również radosny, dobry i twórczy.

 

Powrót do Odświeżonej Szkoły: Nowe Możliwości i Przygody!

Kochani nasi Uczniowie i Rodzice! Szkoła w odświeżonej, ulepszonej odsłonie czeka nas Was! Podczas wakacji nowe, wyremontowane, rozjaśnione oblicze zyskało drugie piętro budynku. Powstał przytulny pokój na zajęcia w małych grupach. Do dyspozycji uczniów są tablice interaktywne w każdej sali, trzy aktywne podłogi, kolorowe dywany, nowe gry planszowe, wielofunkcyjne boisko sportowe i oczywiście przygotowane przez wychowawców sale. Czekamy! Do zobaczenia w poniedziałek!

 

Kompleks sportowy otwarty

Kompleksowo zagospodarowany teren sportowy został przekazany do użytkowania naszym uczniom, którzy od września w pełni skorzystają z boisk, siłowni, placu zabaw, bieżni i „klasy pod chmurką”. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Łukasza Sęka, Pana Wiceprezydenta Andrzeja Kuliga, Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, zaangażowanych Rodziców ze Stowarzyszenie Szkolnych Marzeń oraz wszystkich, którzy w jakimkolwiek stopniu i na każdym etapie przyczynili się do realizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia.

 

Półkolonie u Jańskiego

Za nami pierwszy turnus półkolonii. Było mnóstwo świetnej zabawy, eksperymenty, programowanie, rękodzieło, warsztaty kulinarne, zabawy ruchowe i gry sportowe, a także wycieczki do ZOO, Muzeum Przyrodniczego i sali zabaw. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wzorowego zachowania i zgodnej współpracy oraz życzymy wspaniałych wakacji!

 
1 2 3 [4] 5 6 7 .. 60
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”