Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Zawodnicy drużyny Pasów

Wczoraj tj. 8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy zawodników drużyny Pasy. Byli nimi: Patryk Sokołowski i Michał Rakoczy. W czasie prezentacji poznaliśmy historię najstarszego klubu w Polsce. Następnie mieliśmy możliwość zadawania pytań piłkarzom. Nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów. Zwieńczeniem emocjonującego spotkania była krótka rozgrywka piłkarska z przedstawicielami klas 1-3. Otrzymaliśmy pasiaste gadżety, a także vouchery na najbliższy mecz domowy z Puszczą Niepołomice. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze wiele razy.
Wszystkim, którzy pomogli nam się spotkać, serdecznie dziękujemy!

 

 

Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjno-technologicznym "Laboratoria Przyszłości", którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

 

Noworoczna paka dla zwierzaka

W zeszłą sobotę (27 stycznia) specjalna delegacja uczniów i rodziców odwiedziła KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Przywieźli ze sobą paczki z jedzeniem oraz innymi akcesoriami zebrane przez uczniów naszej szkoły w ramach akcji „Noworoczna paka dla zwierzaka”. Pomysłodawcami zbiórki była dwójka uczniów z klasy 5b. Za ich namową wszyscy uczniowie i uczennice 5b włączyli się w przygotowania – wykonali plakaty, przynieśli pudła oraz odwiedzili każdą klasę, aby opowiedzieć o akcji i zachęcić do udziału swoich kolegów i koleżanki. Zbiórka trwała prawie cały styczeń - wspólnymi siłami udało się zebrać wiele darów. Serdecznie dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do tego sukcesu – uczniom-organizatorom, wszystkim darczyńcom oraz rodzicom, którzy pomogli zawieźć paczki do schroniska.

 

 

FINAŁ WOŚP

W niedzielę, w trakcie Finału WOŚP rozliczyliśmy naszą stacjonarną puszkę. Okazało się, że zebraliśmy 3 tysiące 180 złotych i 25 groszy. To o 718 złotych i 65 groszy więcej niż w ubiegłym roku.
Dziękujemy wszystkim, którzy zasilili naszą puszkę, a tym samym włączyli się realizację tegorocznego celu Orkiestry „Płuca po pandemii”.
Szczególnie dziękujemy szkolnym wolontariuszom, którzy dzielnie kwestowali każdego poranka przez cały miesiąc.
Za rok także będziemy grać z WOŚP.

 

 

Mała książka - wielki człowiek

Dzisiaj, 29 listopada uczniowie klas pierwszych podczas wizyty w bibliotece zostali obdarowani wyprawkami czytelniczymi w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki.
Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Wszystkim pierwszakom życzymy przyjemnej lektury i zachęcamy do codziennego obcowania z książką.

 

 

Niecodzienne spotkanie

W dniu 20 listopada odwiedziła nas pani psycholog Ewa Świder z Małopolskiego Hospicjum dla dzieci. Opowiadała nam o działalności hospicjum i o jego podopiecznych. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, na czym polega opieka hospicyjna i wspieranie rodzin chorego dziecka. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o tym, że chore dzieci przebywają cały czas w domu rodzinnym i otoczone są opieką rodziców i rodzeństwa, a z hospicjum dostają wsparcie lekarzy, pielęgniarek, psychologów, fizjoterapeutów. Poznaliśmy też kilkoro podopiecznych hospicjum, oglądając ich na zdjęciach i słuchając opowieści pani psycholog.
Teraz kiedy wiemy już dużo na ten temat, z jeszcze większą radością niż w latach poprzednich będziemy uczestniczyć w Zbiórce Mikołajkowej dla podopiecznych Hospicjum.
Informacje o zbiórce już wkrótce.

 

 

Gramy z WOŚP

W tym roku już po raz kolejny, gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
Cel 32 Finału WOŚP to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.
Mottem akcji jest "Tu wszystko gra OK!".
W naszej szkole, w bibliotece, mamy puszkę stacjonarną, do której możecie przekazać darowiznę.
Z puszką będą także kwestować szkolni wolontariusze, rano przed lekcjami na holu przy wejściu, a także w klasach.
Kwesty w klasach odbędą się w kolejne czwartki 11, 18 i 25 stycznia.
Nie mamy wątpliwości, że wszyscy w Jańskim mamy dobre serca i włączymy się do zbiórki.
W zeszłym roku uzbieraliśmy kwotę 2462 zł 25 gr.
Mam nadzieję, że w tym roku będziemy równie skuteczni.
„Sie ma serce – sie z niego korzysta”.

 

 
1 [2] 3 4 5 .. 60
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”